top of page
  • תמונת הסופר/תRami Shkalim

הקשר בין כוכב הלכת פלוטו למצב המדיני פוליטי וכלכלי בעולם – מאמר ראשון

במאמר זה ובמאמר המשך שיבוא, אסקור את התהפוכות העצומות שהעולם עומד לעבור בשנים הקרובות מן הבחינה הכלכלית. התהפוכות והשינויים הכלכליים יהיו כה גדולים, עד שתיווצר תמונה כלכלית חדשה בעולם, וכל זה בזמן הקרוב. לשינויים כבירים אלה אחראי כוכב פלוטו שיכנס למזל גדי מחודש ינואר 2008 וישהה שם עד שנת 2024.

ראשית קצת רקע אסטרונומי על כוכב הלכת פלוטו ואחר כך רקע אסטרולוגי. פלוטו התגלה בפברואר 1930 על ידי האסטרונום האמריקאי פרסיוול לאואל ונקרא על שם "הדס" הוא אל השאול במיתולוגיה הרומאית. מכיוון של"הדס" היה שם נוסף "פלוטו", שונה שם הכוכב לפלוטו. משמעות השם פלוטו ביוונית "עושר", וזאת בגלל "שלטונו" של פלוטו באוצרות הטבע שבבטן האדמה. מאז גילויו נחשב פלוטו לכוכב הלכת התשיעי במניין כוכבי הלכת. פלוטו רחוק מן השמש בממוצע פי 40 מריחוקו של כדור הארץ כ-5,906,376,272 ק"מ, והוא מקיף את השמש פעם ב248 שנים. בגלל גודלו הקטן (שישית מקוטר כדור הארץ), קמו רבים על הגדרת מעמדו ככוכב לכת, וביקשו להשמיט אותו מרשימת כוכבי הלכת. ואומנם, באוגוסט 2006 החליט האיגוד האסטרונומי הבין לאומי הנקרא בקיצור IAU להשמיט את מעמדו, ושינה אותו מכוכב לכת לאסטרואיד, החלטה זו לא התקבלה על דעת כל האסטרונומים, וחלקם ממשיכים לראות בו את כוכב הלכת התשיעי.

את פלוטו מסמל צירוף האותיות האנגליות PL להנצחת שמו של פרסיוול לאואל, האסטרונום שגילה אותו. צירוף אותיות זה מהווה באופן מפתיע גם את שתי האותיות הראשונות שניתן לכוכב - פלוטו.


מן הבחינה האסטרולוגית פלוטו הוא כוכב המהפכות. הוא מסמל שינוי דרמטי, התחדשות, פליטה ואת הריסתן של מסגרות ישנות והקמת מסגרות חדשות. הוא קשור לארוטיקה, מוות, והיוולדות מחדש. את פלוטו מסמל עוף החול האגדי הנקרא "פניקס" הנשרף וקם לתחיה מתוך אפרו.

מן הבחינה הפסיכולוגית מסמל פלוטו תת הכרה, יצרים מודחקים, נטיה לחדור לעומקם של דברים, יכולת להשתחרר מדברים קשים ולא נעימים, התחדשות, פתיחת דף חדש ותקומה מן ההריסות.

בהיבטים הפסיכולוגיים השליליים שלו, מסמל פלוטו בעיות פסיכולוגיות שמקורן עמוק ומודחק, בעיות שקשה להשתחרר מהן, התפרצויות כעס וזעם, הרס עצמי, אלימות, חתרנות, פגיעה בשלטון, קיצוניות, קנאות.

מן הבחינה הפיזיולוגית פלוטו קשור במערכת הניקוי וטיהור הגוף מרעלים, בהתחדשות גופנית ובאברי ההולדה.

מן הבחינה העולמית פלוטו מסמל מצבים קיצוניים וחריפים, אסונות טבע, הוריקנים, גאות הים, התפרצויות הרי געש, רעידות אדמה, הרס, חורבן, תהפוכות, מהומות, נפילת משטרים טוטליטריים דוגמת אזורנו עם האביב הערבי, מהפכות כלכליות, דמגוגיה, היפנוזה, פסיכולוגיה.

כאמור, פלוטו הוא כוכב שגורם לשינויים ומהפכות מן היסוד. מכיוון שהוא מקיף את השמש פעם ב248 שנים, הוא שוהה בממוצע כ20 שנים בכל מזל מתוך 12 המזלות בשמים. בשהותו במזל מסוים, הוא גורם למהפכה ושינויים בהתאם לאופי ותכונות אותם מסמל המזל בשמים. לדוגמה, לפני 248 שנים שהה פלוטו במזל גדי, אותו מזל בו הוא שוהה עכשיו. מזל גדי מסמל את העבודה, הסדר, החוק וההיגיון. פלוטו גורם לשינויים ולמהפכות בכל מה שהשתנה באלה לרעה. באותו תקופה עבר העולם בהשפעת פלוטו את המהפכה התעשייתית ששנתה לחלוטין ולתמיד את אופי התעסוקה בעולם. הומצאו המכונות הראשונות שהוכנסו למפעלים, הומצאה מכונת הקיטור, הומצאה הרכבת, הומצאו המנועים הראשונים, ועוד. אלה גרמו לפיטורי עובדים ברחבי העולם בקנה מידה אדיר ממדים. פתאום העולם לא היה זקוק יותר להרבה ידיים עובדות. המכונות תפסו את מקום האדם. המהפכה התעשייתית ששטפה את העולם שינתה אותו לחלוטין. כיום, לאחר 248 שנים פלוטו סיים סיבוב מסביב לשמש וחזר שוב פעם למזל גדי. על השפעתו העצומה ועל השינויים הכבירים שהעולם עומד לעבור כיום, אעמוד במאמר המשך.


ד"ר רמי שקלים, מומחה לקבלה ולנומרולוגיה, המרצה הפופולארי והמבוקש ביותר בארץ בתחומו, מחברם של 12 ספרים בנושאי קבלה ומחשבת ישראל, ועוד מאמרים רבים על הגות חז"ל, מגיש תוכניות ברדיו דרום בימי רביעי בין השעות 22.00-24.00 ועונה לשאלות מאזינים/ות בתחום של קבלה ונומרולוגיה. להזמנות ספרים והרצאות ניתן להתקשר לפלאפון: 0505-249215

מייל: shkalim.rami@Gmail.com


14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

פסח על פי הקבלה

חג הפסח הוא החג הראשון מבין שלושת הרגלים, והוא זמן גאולת עם ישראל משעבוד מצרים. יציאת מצרים הייתה מאורע כביר מאוד בתולדות עם ישראל, בו יצא העם מעבדות לחרות, מיגון לשמחה, מאפלה לאורה וחיזק לאורך כול הד

תיקון ליל שבועות

"חכמי הסוד תקנו סדר לימוד לכל ליל שבועות, שבו משולבים תורה שבכתב עם תורה שבעל פה ודברים מן הזהר, וגם סדר תרי"ג מצוות בקצרה. ותיקון זה הוא על פי מאמר הזהר המפליג מאד בשבח הנעור בלילה זה ומצפה לשעת קבלת

כיצד עבר ראש השנה מחודש ניסן לחודש תשרי

על פי התורה, חודש ניסן הוא החודש הראשון בשנה, ונקרא 'ראש חדשים': "הַחֹדֶשׁ הַזֶּה לָכֶם רֹאשׁ חֳדָשִׁים רִאשׁוֹן הוּא לָכֶם לְחָדְשֵׁי הַשָּׁנָה" (שמות יב,ב). לעומתו עומד חודש תשרי הנקרא 'ראש השנה'. ב

Comments


bottom of page